תגובות


הוסף הודעה        דף 1 מתוך 2   >>

יובל / פרסומא    13/4/2017 13:41
עדכון למילתא דבדיחותא בלי הסימני שאלה...

א.היוצא בימי ניסן ורואה אילנות שלבלבו יברך "ברוך שזיכני להסתובב בחוץ במקום לנקות לפסח". וטוב שימציא לבני ביתו סיפור כיסוי הולם שמא יתפס בקלקלתו. 

ב.מתחילין את נקיון הפסח במדפי הספרים. יאבק את ספרי הילדים תחילה ואת ש"ס החתנים באחרונה, שתדיר וממש אינו תדיר – תדיר קודם. 

ג. מיד לאחר שיסיים לנקות התריסים מבחוץ בסנפלינג ללא חבל, יברך ברכת "הגומל" ולאחריה ברכת "משיב הרוח ומוריד הגשם" שכן מובטח הוא שיירד גשם מאובק על התריסים הנקיים בתוך שלוש שעות זמניות. וטוב היה עושה חוני המעגל לו היה מנקה תריסיו תחת לצייר עיגולים בחול. 

ד. בקומו משולחן האוכל יקפץ על רגליו בפראות כאילו היה הוא דורך על גחלים לוחשות, וינער זרועותיו בפאניקה כמי שכפאו שד, למען יתפטר מן הפירורים שאולי נתפסו בבגדיו, שאם לא כן תישמע זעקת "קרישקעס" (פירוריםבלעז) עולה ויורדת. 

ה. טוב שיחלק אדם את ביתו כמתכונת בית המקדש שבירושלים: בעזרה, שטרם נוקתה לפסח, נכנסים כל ישראל ואפילו פיתותיהם בידיהם. בהיכל, שנוקה חלקית, נכנסים רק אלה שקיימו מצוות ניעור הפירורים (ראה הלכה ט'). ובקודש הקודשים, שכבר נתמרק כולו לפסח, תיכנס רק כוהנת גדולה של הניקיון, לאחר שהתעטפה בלבן. וטוב לגדר את קודשי הקודשים בסרט משטרתי ועליו חקוקות אותיות "והזר הקרב יומת", והפורץ גדר – תשכנו אשתו. 

ו. בשבת האחרונה שלפני הפסח, כשרובו של הבית כבר קודש קודשים, נוהגים לאכול את ארוחת השבת מתחת לשולחן שבמרתף, ובמקום חלות בוצעים פיתות יבשות בבחינת 'ועיניתם את נפשותיכם מאוד'. ונקראה שבת זו"שבת הגדול" על שם "האח הגדול", שמי שמעז בשבת זו להזיז פירור חמץ ממקומו – מודח מן הבית לאלתר. 

ז. אין עושין קניות לפסח לא מתוך שחוק ולא מתוך קלות דעת, ועל כן יפנה כמחצית היום, יכבוש עצביו, ויביא עמו זכוכית מגדלת לקריאת כל ההכשרים והכיתובים על כל מוצר ותחת כל מדף רענן. ובמיוחד ייזהר הציבור ברכישת המצות, וירכוש מצות מכונה בלבד, ולא מצות "עבודת יד", שבשאר מוצרים "עבודת יד" מעלה היא, אך בפסחפחיתות גדולה היא, שטעמה של מצה "עבודת יד" כטעם דיקט שעבר עליו הפסח. 

ח.מצווה מן המובחר להוסיף לפירורי בדיקת החמץ כהנה וכהנה מוצרים דליקים, ולבזבז כשתיים או שלוש שעות בבהייה בחמץ הנשרף, עד וידוא הריגה. אותם סוציומטים המשליכים חמצם למדורה ומסתלקים מייד, אין שורה עליהם ברכה (ואף אין שורה בבגדיהם ריח ל"ג בעומר). 

ט. בכל השנה מתקפחות עדות המזרח, ובימי הפסח מתקפחות עדות אשכנז. ושמעתי שרבים מבני אשכנז מתמזרחים בנפול פחד הקטניות עליהם, ונאחזים בדודה רחוקה מ"דרום צרפת" כדי לזכות ולאכול פנכת אורז בפסח. ושמעתי כי יש הדורשים שיתכנסו פוסקי אשכנז כדי לבטל דין קטניות, אלא שעסוקים גדולי הדור בדיןאקונומיקה כשרה לפסח, אך עשויה להכיל שאריות לפתית (לאלרגנים), ואין פנאי בידם להתעסק בזוטות. ומכל מקום – המחמיר תבוא עליו ברכה, כאותו אחד שנמנע מאכילת מצה שרויה, קטניות, לפתית, וביצים עם חותמת, וזכה שמת בשביעי של פסח מרעב.

adi / פרסומא    13/3/2014 08:23
מסגרות חינוך לילדים
שלום לכולם, בעז"ה בקיץ הקרוב אנו עוברים לגור באגוז. מעוניינת לברר על מסגרות החינוך לילדים. יש לנו בן שעולה לכיתה א', בן בטרום חובה ותינוקת שתהיה בספטמבר בת שנה וחצי. תוכלו לעזור לי, איזה גן לבחור? לאיזה בי"ס לרשום? והאם יש מעון / משפחתונים בשכונה?
תודה,
עדי ששון
/ פרסומא    15/2/2014 20:30
מקהלת הניגונים החסידיים בת רון
אני רוצה לומר תודה  להחזן אבי רקובסקי והמקהלה של החזנים -משה בן פז,ישראל גרינפלד,צבי מאיר,מנחם פז,צבי סגל על הופעתם המרשימה בתפילות יום השבת בבית הכנסת בר אילן.
/ פרסומא    15/2/2014 20:19
שבת הניגונים עם מקהלת בת רון
אנו קבוצת מתפלליים מבית הכנסת אהבת ישראל אנו מבקשים להודות לחזן אבי רקובסקי ולחברי מקהלתו החזנים על שבת הנייגונים  הנפלאים מבית החסידויות מוזי'ץ והרב קרליבך .אנו מאחלים לכם שתמשיכו להפיץ ולהעשיר ציבורים נוספים בשירתכם היפה.
/ פרסומא    15/2/2014 20:09
תודה למקהלת בת רון
תודה רבה על השבת הנפלאה שנתתם לנו בתפילותיכם בבית כנסת אהבת ישראל השבת פרשת כי תשא
יוסי / בית זלצר    13/9/2012 18:50
כינוס גבאי בתי כנסת
כינוס גבאי בתי כנסת 

ביום חמישי 20/9/12 יערך בקיבוץ גבעת השלושה כנס גבאי בתי כנסת בהשתתפות הרב הראשי-הרב יונה מצגר,רבה של רחובות -הרב שמחה קוק,יו"ר ועד רבני ההתישבות-הרב יוסף שלוש ועוד

בין הנושאים:בית כנסת ידידותי מהו?,בית כנסת כמשכן העם ועוד


ההשתתפות חינם  


להרשמה: http://www.hagabay.net/


לשאלות: hagabay2@gmail.com

נוער ישראל / פרסומא    30/7/2012 14:15
אתר חדש!!! לרחובות הנערים...
בסייעתא דשמייא נפתח אתר מאוד מקסים בשם: נוער ישראל לכול הנערים מומלץ להכנס, גם גדולים יכולים... לאתר נוער ישראל לחצו עלי:
חביבי / פרסומא    25/7/2012 17:43
סיום הש"ס ברחובות

סיום הש"ס המרכזי?
נמאס שהציבור הדתי נסחב אחרי חסידות קרטשניף, מה אין לנו נציגים???????.
אמתי כהן עשה לנו סיום הש"ס לבד,
 
תגובת  אתר פרסומא:
לפני תשעה באב כולנו מחויבים לאהבת חינם ולאחדות בכל הזרמים בציבור הדתי והחרדי - לידיעתך בהרבה שיעורים המתקיימים ברחבי העיר משתתפים חרדים ודתיים לאומיים ביחד במשך כל השנה.

יישר כח למארגנים למען אחדות הציבור  

אסתי כץ / פרסומא    14/2/2012 06:47
הרב אהרון מרגלית
שלום. אני רוצה לדעת את מספר הטלפון של הרב אהרון מרגלי. אנחנו רוצים להזמין אותו להרצאה באולפנת רעות בפתח תקווה.אודה לכם אם תחזרו לבת שבע קירמאיר. 0548048853. תודה
/ קהילת יעקב    1/1/2012 11:30
אירועים
יישר כח למארגני אירועי חנוכה
שתמשיכו בעשייה ברוכה זו.  היה מקסים
חברי הקהילה / קהילת יעקב    11/5/2011 06:29
תודה...

לכל החברים שסעדו אתנו ואף שרו יחדיו משירי ארץ ישראל היפה
תודה על השתתפותכם ומקוים שנהניתם!

תודה מיוחדת לנציגנו בעריה אמיתי כהן על העזרה בארגון האירוע ועל התמיכה הכספית הנדיבה!

יישר-כחך לאורייתא! 

 חברי הועד

טליה / אריאל בנות    28/9/2010 11:45
למעלות תותחיותתתתתתתתת.
חג שמח!!!!!
ברוכה הבאה לשירה ישרוטה!!!!!!!!!!!!
אוהבתותכם מוקדש לנועה סעדוביץ........ חחחחחחח (סעדיה).....
נעם / פרסומא    16/8/2010 14:00
תפילות בראש השנה ויוה"כ
שלום! שמי נעם ברוכי ואני מהישוב אורנית שבשומרון
אני שליח ציבור כבר יותר מ10 שנים בבית הכנסת המרכזי שיכון ה' בני ברק והשנה חשבתי להחליף מקום. למדתי חזנות ויש עלי המלצות אני אשמח אם נוכל לדבר על ימים נוראים

נעם ברוכי נייד-0505702895
אביטל / פרסומא    23/4/2010 12:51
מעלות-אריאל בנות רחובות
שבת שלום לכולן!
ועוד מעט מדורות לא לשכוח!
<אוהבת המון>
<אביטל פרנס>
מתפללים / קהילת יעקב    2/3/2010 19:38
יישר כח לוועד
ישר כח לוועד בית הכנסת על הפעילויות המדהימות שאתם מארגנים לחברי הקהילה בחגים. ממש כיף
שתמשיכו להחיות את הקהילה ולזרוע שמחת חיים

בהערכה
מתפללי בית הכנסת.

    דף 1 מתוך 2   >>